28 Mayıs 2013 Salı

Steam Box Nedir, Ne işe Yarar


Steam Box özellikleri nelerdir, Steam Box satış fiyatı, Steam Box nedir bizlere neler vaat ediyor? Steam Box bir oyun konsolu gibi görünse de aslında bilgisayar (PC) oyunlarını çalıştırmak için tasarlanmış bir mini bilgisayardır. Televizyonunuza veya monitörünüze bağlayabileceğiniz cihaz için özel oyunlar indirebileceğiniz birçok kaliteli oyun ile kullanıcıların ilgi odağı olacak gibi görünüyor.


 Steam Box Satış Fiyatı

3 farklı opsiyon ile satışa sunulacak olan üründ standart olarak 128 GB SSD depolama alanı ile kullanıcının karşısına çıkmaya hazırlanırken diğer satış opsiyonları bu diskin 256 GB ya da 512 GB olması ile oluşuyor. 3.2 GHz 4 çekirdekli AMD R464 işlemcisinden güç alan Piston, ayrıca 8 GB RAM ve Radeon 7000 serisi grafik işlemciye sahipken fiyatları ise bilgiler şu şekilde, 128 GB SSD'ye sahip standart modelinin satış fiyatı 899.99 Dolar. PlayStation ve XBox oyun konsolların rakip olacak.

Steam Box ve Medya

Son zamanlardaki bulut tabanlı oyun akışı denemeleri çok başarılı olmasa da Valve'a göre konseptin geleceği var. Valve, Steam Box'u bir oyun, film, müzik ve eğlence merkezi için yerel bir sunucu olarak görüyor. Bu teknolojiden muhtemelen birkaç sene uzağız, ancak böyle bir yöntemde uzaktaki bir sunucuya bağlılıktan kurtulabiliriz.

Steam Box'un oyunları daha iyi çözünürlüklerde, hiçbir ağ kısıtlaması olmadan çalıştırabilmesi, aynı zamanda Xbox ve Playstation'dan daha hesaplı olması, konsol üreticilerini korkutabilir.

Bununla birlikte Steam Box'ların yeni bir konsol tanıtımı kadar gösterişli bir biçimde tanıtılmasını beklemeyin. Steam Box'ların oyun dünyası üzerindeki etkisini önümüzdeki senelerde hep beraber göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder